SM Systém

+ manuálne techniky

Základom metódy je špirálna stabilizácia chrbtice, ktorá pohybom paží aktivuje šikmé brušné svaly a naťahuje chrbticu smerom nahor. To umožňuje liečbu, prevenciu a regeneráciu chrbtice a veľkých kĺbov. Metóda je vhodná na liečbu a prevenciu protrúzií a hernií platničiek, skolióz, plochých nôh a odstránenia svalových disbalancií. Pri cvičení dochádza k posilňovaniu oslabených svalov a dynamickému strečingu skrátených svalov a preto je veľmi vhodná ako kompenzácia sedavého a pasívneho životného štýlu.

Cieľom manuálnej terapie je uvoľniť svalové napätie v oblasti postihnutej “vysunutou“ platničkou. Týmito technikami dôjde k zväčšeniu priestoru medzi telami stavcov a medzistavcových kĺbov a umožní voľný priechod nervu bez mechanického dráždenia. Manuálne techniky využívame ako podporné cvičenie SM- Systemu ktoré zlepšuje účinok cvičenia a urýchľuje regeneráciu platničiek.

SM SYSTÉM

Zrušenie termínu prosím hláste minimálne 24 hodín pred terapiou

Priebeh

terapie v EnegyFLEX

 • História klienta a symptómy

  Podáte nám informácie ohľadom vášho problému /ťažkosti

 • Diagnostika

  Vyšetrenie terapeutom

 • Samotné ošetrenie

  Ošetrenie certifikovaným terapeutom, celého alebo len časti pohybového aparátu či odstránenia bolesti a to do maximálnej možnej miery vzhľadom na váš zdravotný stav.

 • Poradenstvo a informácie

  Budú podané informácie ako udržať zdravý pohybový aparát, poradenstvo v oblasti stravy a cvičení